Онлайн-конференція JS+React fwdays’22 | Program guide

Fwdays
5 min readJul 8, 2022

Ви готові разом з нами відправитися досліджувати React та JavaScript?🙌

JS+React fwdays’22 — онлайн-конференція для розробників, які використовують JavaScript та React у своїх проєктах.

Підготували для вас гайд програмою, тому читайте, коментуйте і підключайтесь online 9 липня на наш івент.

Свіжі анонси, новини та цікавинки постимо у Telegram чаті, додавайтесь.

Для учасників, які купили Online Full квиток надається доступ до нашого чату в Discord для спілкування з учасниками та спікерами конференції, де окрім тестових чатів, можна буде приєднатися до voice чату з нашими online спікерами з треку А та B.

🗓 Дата: 9 липня

Підготували для вас коротку інструкцію, як підключитися до online частини конференції👇

⏰ 10:00 — Відкриття та старт доповідей

Розпочнемо з привітального слова від організаторів та згадаємо практичні моменти, які стануть вам у пригоді до та під час конференції.

Трохи інформації про доповіді

Під час конференції учасники розділяються на 2 паралельні треки Online Track A та Track B.

⏰ 10:10

Track A:

Local state and server cache: finding a balance, Наталія Теплухіна, [eng] [Intermediate]

“How many times did you implement the same flow in your application: check, if data is already fetched from the server, if yes — render the data, if not — fetch this data and then render it? Unfortunately, most of the state management tools don’t provide any solution for this — and they don’t have to because we are not managing local state here.

In this talk, I will explain a difference between local state and server cache and will demonstrate one of the solutions for the latter case..”

Track B:

AWS React SSR архітектури, Олексій Косинський, [ukr] [Advanced]

“Як створити SSR для базової React App за допомогою хмарних рішень AWS? Давайте порівняємо дві архітектури, налаштуємо CI/CD за допомогою AWS CDK і дізнаємось, як збільшити швидкість завантаження сторінки.”

⏰ 10:50 — Break (10 хвилин)

⏰ 11:00

Track A:

World Class Developer Experience through Evergreen Documentation, Tejas Kumar, [eng] [Intermediate]

“In this talk, we will explore building a documentation system that is evergreen and scalable using React and explore features that allow for exceptional developer experience.”

Track B:

Use Component Drivers to Control Components in Tests, Роман Шевчук, [ukr] [Beginner-Intermediate]

“Часто тести починають виглядати як набір важко підтримуваних селекторів, логіки вибору даних та функцій імітації подій користувача. Написання кожного нового тесту стає просто “копі-пастом”, а зміна однієї компоненти вимагає змінити велику кількість інтеграційних та E2E тестів. Рішення цьому може бути винесення логіки управління компоненти окремо в драйвера. Дорогу від такого тесту до того що кожна компонента буде мати свій драйвер в якому буде інкапсульована вся логіка управління компонентою.”

⏰ 11:40–12:05

Track A&Track B:

Zoom with the partner Wix Engineering

⏰ 12:05 Break (15 хвилин)

⏰ 12:20

Track A:

How I don’t need a state management library in React app, Тетяна Мельник, [ukr] [Вeginner-Intermediate]

“Коротка компіляція власного досвіду з управлінням станами в React-додатках, або як я перейшла від любові до Redux до повної відмови від нього, і не жалію.”

Track B:

Чому і як ми використовуємо Recoil в React і React Native додатках, Сергій Журавель, [ukr] [Вeginner-Intermediate]

“Recoil — амбітний проєкт від Реакт команди що хоче стати лідером серед бібліотек управління станом в Реакт додатках. Але за два роки він так і залишається експериментальним. Чим Recoil приваблює розробників? Чи можна його використовувати в продакшн проєктах? І чому він досі експерементальний? Про все це і трохи більше, я хочу поговорити у своїй доповіді.”

⏰ 13:00 — Break (10 хвилин)

⏰ 13:10

Track A:

Use the Force and automate React app checks, Інна Іващук, [ukr] [Beginner-Advanced]

“Під час активної розробки React додатку, з кожною новою фічею все складніше стає контролювати якість коду і бути впевненим, що існуючий буде працювати, як і раніше.
Але вихід є і у своїй доповіді я хочу поділитися перевіреними на практиці інструментами (linter, prettier, husky, tests), які допоможуть виконувати автоматичну перевірку коду (трішки про СІ також) та релізитись хоч кожного дня.”

Track B:

Створення full-stack react додатка з пустими node_modules, Олександр Сугак,[ukr][Intermediate-Advanced]

“Як розробникам програмного забезпечення, нам багато разів радили «не винаходити велосипед», а використовувати готові рішення. Але чи завжди це доцільно?

У цій презентації спікер поділиться своїм досвідом створення React-застосунку без будь-яких npm-пакетів, реалізуючи з нуля власні версії інструментів і бібліотек, які вони у Grammarly, зазвичай, використовують при створенні таких програм. Також розповість про переваги та недоліки такого підходу і детальніше поділиться одним цікавим результатом свого експерименту.”

⏰ 13:50 — Lunch (40 min)

⏰ 14:30

Track A:

Хто ти A11y?, Христина Ландвитович, [ukr] [Beginner-Intermediate]

“Хто ти A11y?
Доступність набуває актульності. Особливо з міфами, що оточують її. Кожен з них робить її обтяжливою або складним чорним ящиком.
Але чи насправді все так? Беріть з собою маски та кувалди. Ми будемо розбивати ці думки вщент.”

Track B:

Building layouts the way the web intended, Chen Hui Jing, [eng] [Intermediate]

“Web developers today now have a powerful set of tools at their disposal to build responsive, flexible layouts. We can now design layouts that work well across numerous screen sizes without resorting to loading separate stylesheets or resorting to Javascript. Flexbox and Grid are our best tools for the job, and this talk will dive deep into how they work and best used together.”

⏰ 15:10 — Break (10 хвилин)

⏰ 15:20

Track A:

Автоматизовані тести для React фронтенду, Віктор Турський, [ukr] [Вeginner-Intermediate]

“Всі пишуть тести для бекенду, але тестам фронтенду часто приділяється мало уваги. Й насправді, чи варто писати тести для фронтенду? Які складнощі ви отримаєте? А що там з снапшот тестами? Що обрати для тестування React компонентів? Чому фронтенд тести постійно ломаються? На всі ці запитання я спробую відповісти під час доповіді.”

Track B:

React applications Failures, Нікіта Галкін, [eng] [Intermediate]

“Мета доповіді розповісти, як не варто робити React додатки. У ході доповіді Нікіта поділитися кількома історіями з реальних проєктів, як неправильне рішення (вибір неправильного протоколу, відсутність дизайну системи, і т.д.) збільшило терміни і вартість проєкту.”

⏰ 16:00 — Break (10 хвилин)

⏰ 16:10

Track A & Track B:

Життєвий JavaScript: вирішення побутових задач візуалізацією даних Володимир Агафонкін, [ukr][Вeginner]

“Сидячи роками за комп’ютером і заглиблюючись в свою професію в сфері ІТ, ми отримуємо унікальний набір вмінь — написання коду, розробка інтерфейсів, аналіз і обробка даних. Чи можуть ці вміння принести користь поза роботою, в повсякденному житті?

В цій доповіді спікер розповість, як за допомогою програмування, візуалізації даних та нової реактивної JavaScript-платформи Observable навчився паркуватись, вдосконалити мистецтво випікання хліба, покращити фізичне здоров’я, віднайшовши цінний дитячий спогад і прийнявши важливе життєве рішення.”

⏰ ​​16:50 — Closing (10 хвилин)

Учасники з квитками матимуть доступ до трансляцій упродовж 3-х місяців.

Гарного перегляду!

#jsreactfwdays

Приєднуйтесь до Телеграм чату, якщо ви ще не там.

До зустрічі 9 липня! 😉

--

--

Fwdays

We organize large conferences (JS, PHP, .NET, Highload, etc.) and meetups