Конференція PHP fwdays’19| Гід програмою

Fwdays
7 min readMay 29, 2019

--

1 червня у Києві відбудеться найбільша конференція для PHP розробників — PHP fwdays’19. Конференція актуальна для розробників різного рівня, оскільки програма складена з урахуванням інтересів як початківців, так і експертів. Доповіді будуть представлені англійською, російською та українською мовами.

А для того, щоб вам не прийшлось обирати між треками в день конференції — читайте короткий гід програмою та визначайте пріоритетні доповіді заздалегідь.

9:30 Починаємо

Реєстрація розпочинається о 9:30 на 5 поверсі та триватиме весь день.

При виході з ліфту перед вами будуть зони реєстрації та вказівники з буквами А-К, Л-С, Т-Я. Вам потрібно підійти до стійки реєстрації, що містить першу букву вашого Прізвища, згідно української абетки. Наприклад, Йохансон має підійти до стійки А-К.

Після реєстрації на вас чекає Morning tea/coffee з кавою, чаєм, йогуртами, гранолою, фруктами та іншими снеками (це і на 5-му, і на 4-му поверхах). А ще на 4-му поверсі весь день працюватиме точка з неперевершеною кавою від нашого партнера Philips, так-так, там будуть різноманітні види свіжої кави.

10:30 Відкриття та старт доповідей

Відкриття конференції пройде у Track A. Розпочнеться зі знайомства та вичерпної інформації про конференцію: що, де, коли і як буде відбуватись.

О 10:40 Marco Pivetta з доповіддю Backwards Incompatible Tales та Андрій Яценко Twig Designer’s Professional Toolkit відкриють конференцію.

З 11:50 розпочнуться доповіді вже у всіх трьох треках від Олексія Петрова (Track А), Михайло Боднарчук (Track В) та Nikola Poša (Track C). Окрім трьох основних потоків, будуть тематичнi дискусії з експертами та лідерами ком’юніті.

Community Discussions

Четвертим потоком будуть дискусії від експертів/лідерів ком’юніті.

  • Від Михайла Боднарчука “Connecting PHP Communities. Organizer’s Experience” (з 10:40).
  • Від Олексія Петрова на тему “Going wild with Microservices” (з 12:40).
  • Від Кирила Латиша “PHP projects under high load” (з 15:20)
  • Від Михайла Боднарчука “Building Big Opensource
    Дискусія з кор контриб’юторами: Wordpress, Yii, Phalcon (з 16:30).
    Гості: Andrey Savchenko (WordPress), Дмитрий Науменко (Yii), Сергей Яковлев (Phalcon).

Якщо цікавить альтернатива доповідям — вам на дискусії ;)

Рекомендуємо заздалегідь визначити з планом дня та ознайомитись з програмою, а щоб вам легше було визначитися — пропонуємо ознайомитись з описов кожної теми.

Трохи інформації про теми:

10:40 Старт програми

Розпочнеться конференція з доповідей Backwards Incompatible Tales від Marco Pivetta та Twig Designer’s Professional Toolkit від Андрія Яценко, що відбудуться о 10:40 в Track A, B та Track C відповідно.

Марко у своїй доповіді розгляне проблеми, які виникають у результаті порушення сумісності з існуючими інструментами та як запобігти подібним порушенням.

Андрій Яценко розповість про те, як вони з командою широко використовують Twig у комплексному e-commerce проекті з відкритим кодом.

Taming the Beast of Asynchronous PHP від Олексія Петрова (Track A, 11:50).

Ера повільних застосунків вже в минулому. Відповідь за лічені мілісекунди вже є не просто нормою, а стандартом. Чи можемо ми пристосуватись до цього нового світу? Чи є у PHP, що нам запропонувати?
На ці та інші питання дасть відповідь Олексій у своїй доповді.

Історія розвитку проекту Codeception від Михайла Боднарчука (Track B, 11:50).

Михайло розкаже як він став писати тести, чому його не влаштовували існуючі рішення і чому він вже 7 років розробляє Codeception.
Це історія про тести, опенсорс, та розвиток Codeception. В тому числі, останні новини релізу 3.0.

Handling Exceptional Conditions with Grace and Style від Nikola Poša (Track C, 11:50).

This talk is an in-depth study about practices for dealing with exceptional conditions that promote code that is clean, consistent and convenient to work with. Special attention is given to applicable best practices for managing exceptions in a proper way, such as formatting exception messages, component-level exception type, exception wrapping.

Mutation Testing in PHP від Макса Рафалько (Track A, 12:40).

We all know that unit tests help us to be sure code works as we expected. And one of the metrics we can use with unit tests is a Code Coverage. But is it a good metric? Does it have a practical sense and can we really trust it?

Using the Workflow component for e-commerce від Michelle Sanver (Track B, 12:40).

This is a real happy use case story where Michelle will show you how they used the Workflow component, and how much more straightforward it was for them to build an otherwise complex system using the workflow component.

Набір інструментів розробника від Дмитра Дзюбенка (Track С, 12:40).

Дмитро розгляне інструменти для покращення якості коду та його експлуатаційних характеристик. Як вводити нові інструменти, або налагоджувати існуючі, тож пройдемося по всіх етапах роботи з кодом та дізнаємося, що можна зробити краще.

Ваш веб-застосунок уразливий! від Дмитра Науменка (Track A, 14:30).

Доповідь орієнтована на розробників, яким небайдужа безпека своїх застосунків. Дмитро розповість про популярні вектори атак застосунків, способи захисту від них та про загальні практики підтримання рівня безпеки, докладаючи мінімум зусиль.

Refactoring Huge Legacy PHP Applications — From 100 hours to minutes від Tomáš Votruba (Track B, 14:30).

What if you could upgrade your code in same speed “composer update” updates all your dependencies? With AST you can. And it’s easier than you think…

Реалізація асинхронних бінарних клієнтів на чистому PHP від Антона Шабовти (Track С, 14:30).

У цій доповіді Антон дасть відповідь на запитання пов’язані з розробкою клієнтів для різних бінарних протоколів: Як працює PDO “під капотом”? Що, якщо завтра вам треба буде написати драйвер для БД з нуля? Чи можливо домогтися від PHP реалізації швидкості порівнянної з C розширенням? Також розбере нюанси асинхронної реалізації драйвера і зануримося в світ низькорівневих і не дуже оптимізацій.

Designing hybrid Go/PHP applications using RoadRunner від Антона Тiтова (Track A, 15:20).

Demonizing PHP application to gain higher performance. Splitting an application into infrastructure (go) and business logic (PHP) layers to gain higher flexibility.

Масштабування проектів в середовищі Amazon Web Services від Олександра Тороша (Track B, 15:20).

В цій доповіді Олександр розповість про те, на що варто звернути увагу розробникам вже з перших етапів побудови додатку, щоб майбутня міграція в хмару відбулась з мінімальною затратою сил та часу. Також продемонструє можливий поетапний шлях масштабування системи на платформі AWS, пройдеться по основних сервісах, таких як: EC2, ElasticBalancer, RDS, ElastiCache, SQS, CloudWatch, S3. А також зупиниться на питаннях балансування навантажень і надійності системи.

Заряджаємо мікросервіси на успіх з допомогою gRPC та ProtoBuffers від Олексій Діденко (Track C, 15:20).

В даній доповіді розглянемо як працює gRPC та ProtoBuffers, порівняємо з альтернативами як REST+JSON, RPC over RabbitMQ. Доповідь буде корисна будь-кому, хто використовує або планує використовувати мікросервісний підхід у розробці своїх систем.

Чи є життя без ORM? від Сергія Протько (Track A, B 16:10).

Є розробники, які ніколи навіть не працювали на проектах без ORM. Це вже сприймається як належне. Але яку ціну ми платимо за його використання? Можливо, ми не настільки його потребуємо, як вважаємо? Можливо, що ORM грає основну роль у приховуванні проблем дизайну? Сергій у свої доповіді відповість на ці запитання.

Розробка multi-process runtime додатків на PHP від Ігоря Карпенка (Track C, 16:10).

В цій доповіді Ігор поділиться досвідом Concert.ua. щодо написання production коду для enterprise додатку на PHP, що працює за WAMP протоколом. Також розкаже про досвід застосування таких технологій як WAMP, Crossbar, Thruway, про створення дочірніх процесів, про комунікацію між дочірніми та хост процесами. До того ж цей підхід до розробки додатків Concert.ua. застосовували під час старту продажу квитків на Євробачення 2017, тобто підхід був випробуваний у справжніх «бойових» умовах.

Детальний опис усіх доповідей читайте у програмі.

17:10 Розіграш подарунків: заповнюємо анкети :)

Традиційно, наші партнери підготували подарунки, а щоб ви не упустили свій, подарунки розіграють під час перерви з 17:10 по 17:30, перед фінальною доповіддю.

Серед подарунків: електросамокат і плейстейшн, робот, навушники, сертификат на Concert.ua та ще багацько всього.

Якщо розіграші вас не цікавлять, то ви можете смакувати кавою/чаєм під час перерви та спілкуватись зі спікерами та експертами в Community Discussions.

Стенд Fwdays

Вперше на конференції буде стенд Fwdays, де можна розмалювати слоників, ознайомитися з майбутніми конференціями та дізнатися чому на них варто потрапити. І тут же придбати квиток на будь-яку майбутню конференцію від Fwdays зі знижкою від 25% до 30%. Такі знижки будуть доступні лише учасникам PHP fwdays та лише 1 червня!

17:20 Фінальна доповідь

Завершиться інтенсивний день конференції доповіддю Symfony 4 in action від Fabien Potencier (17:20), що відбудеться в обєднаному залі на 5 поверсі.

Fabien — keynote спікер конференції, засновник Symfony framework. В своїй доповіді він розповість наскільки фреймворк Symfony 4 відрізняється від попередніх версій. Також ви дізнаєтесь як швидко розробляти нові програми та як можна розвивати свої проекти з додатку мікро-стилю до повного моноліту або набору мікро-сервісів.

18:20 Afterparty на терасі :)

З 18:20 на терасі ресторану “Brasserie” розпочнеться Afterparty, яка триватиме до 22 або і довше :)

Кавер-бенд буде створювати паті-атмосферу. Тож це буде неформальне спілкування під лаундж музику, доповнене охолодженим пивом, пивним закусками та кальяном!

Перелік напоїв не обмежений лише пивом, на ваш вибір буде сік, сидр, безалкогольне пиво.

Контакти організаторів:

  • Тетяна +38 099 215 96 22
  • Яна +38 095 329 99 47
  • Ірина +38 067 999 58 88

#phpfwdays

Приєднуйтесь до Телеграм чату, якщо ви досі не з нами.

Тож 1 червня з радістю зустрінемось з вами, щоб провести інтенсивний день та зануритись у світ PHP розробки ;)

--

--

Fwdays
Fwdays

Written by Fwdays

We organize large conferences (JS, PHP, .NET, Highload, etc.) and meetups

No responses yet