До нашої зустрічі залишилось зовсім трішки 🥰
Software Architecture fwdays’23 — конференції, що присвячена практичним питанням архітектури програмного забезпечення.
Підготували для вас гайд програмою, тож читайте, коментуйте і приєднуйтесь до події 19 вересня та 23 вересня online або offline.
Свіжі анонси, новини та цікавинки постимо у Telegram та Discord чатах, додавайтесь.
Посилання на чат у Discord ми надсилали вам на пошту, на яку ви купували квиток.
У Discord чаті на вас ще чекає спілкування з учасниками та спікерами конференції, де окрім текстових чатів, можна буде приєднатися до voice чату з нашими online спікерами.
🗓 Дати: 19 вересня — перший день конференції
Підготували для вас коротку інструкцію, як підключитися до конференції👇
⏰ 13:55 — Відкриття та старт доповідей
Розпочнемо з привітального слова від організаторів та згадаємо практичні моменти, які стануть вам у пригоді до та під час конференції.
Трохи інформації про доповіді
Перший день конференції складається з двох потоків доповідей — Track A та Track B.
⏰ 14:05
Track A:
You Keep Using That Word — Sam Newman, [eng] [Intermediate]
What exactly does the word Asynchronous mean?
Aside from many nuances around this topic, the main issue is that it seems that people can’t even agree on what a synchronous means! Is it non-blocking clients? Message-broker based communication? Does only inbox-based message passing apply?
In this talk, we’ll explore the meaning of asynchronous in the context of distributed systems, and show that using the same word in ever-so slightly different contexts causes a huge amount of confusion.
Track B:
“Та я просто запущу свій таск в хмарі” — Легенди і міфи безпеки у Serverless — Наталя Годек, [ukr] [Intermediate]
В цій презентації ми розглянемо, що можна зробити з точки зору девелопера, які засоби безпеки існують на організаційному рівні та чим відрізняється підхід до безпеки в різних хмарах та сервісах.
Поговоримо про:
- Як безсерверні продукти змінюють ваш attack surface
- Вразливості в безсерверній архітектурі та як з ними боротися
- Best practices в захисті безсерверних технологій
⏰ 14:45 — Break (10 min)
⏰ 14:55
Track A:
Exploring MACH Principles — Nikita Galkin, [eng] [Beginner]
In his presentation, Nikita Galkin will unveil the core principles of MACH. While these principles may already be familiar to you individually, their collective implementation creates an impressive synergy. Join Nikita to understand what makes MACH an ideal choice for startups where “time-to-market” is crucial.
Track B:
Data Mesh in Kubernetes — Andrii Syniuk, [eng] [Beginner-Intermediate]
PwC Germany is working with a lot of data from different domains and sources, access to which should be properly governed. To tackle those problems and to make access to the data more transparent and straight-forward, we’re building our internal Data Ecosystem.
From this talk, we will cover the following topics:
- Data storage and analytics evolution
- What is Data Mesh?
- How do we build it in Kubernetes?
- Challenges that we were dealing with, and see in front of us.
⏰ 15:35 — Break (20 min)
⏰ 15:55
Track A:
Building Asynchronous SOA for Modern Applications — Sai Pragna Etikyala, [eng] [Intermediate]
Let’s learn about the challenges faced in building asynchronous services. We will dive deep into workflow orchestrators, exploring their role and importance in simplifying our asynchronous systems and solving these challenges. We will address the ‘how’ behind these orchestrators, elucidating how they effortlessly handle state management, resilience, and monitoring, right out of the box. We will also explore and evaluate different types of workflow orchestrators available today.
Track B:
Intro to Stateful Services or How to get 1 million RPS from a single node — Антон Молдован, [ukr] [Intermediate]
Stateless є найбільш розповсюдженим підходом для розробки мікросервісів. Цьому є безліч причин, але якщо коротко: дуже просто, дуже надійно та дуже масштабовано. Але як всі ми знаємо — “there is no such thing as a silver bullet”. От і в компанії, де працює Антон зіткнулись з певними обмеженнями даного підходу. Спойлер, Stateless виявився дуже повільним, менш надійним, а також дорожчим.
У своїй доповіді Антон постарається розкрити такі теми:
- Чому ми відмовилися від Stateless підходу на противагу Stateful та як виглядає наша архітектура.
- Як ми будуємо Stateful сервіси: масштабування сервісу, консистентність та синхронізація даних, партиціювання даних.
- Чому Stateless сервіси менш надійні й досить повільні.
- Які є інструменти в наявності для побудови Stateful сервісів.
⏰ 16:35 — Lunch break (45 min)
⏰ 17:20
Track A:
Software Architecture for Humans! — Eberhard Wolff, [eng] [Intermediate]
Software architecture is only appearing to be a technical topic. Of course, software needs to have technologies and structures, but people have to be at the focus of the architecture. After all, the key challenge of software development and software architecture is that the software systems we build are too complex for a single human to understand. However, the organization and management of people can also solve problems that relate to software architecture. Thus, the talk shows the dependencies between architecture, people, and organization — and how to use them to develop software more successfully.
Track B:
Next gen cloud-native платформи: приклади від TemaBit, Fozzy Group — Сергій Медведєв, [ukr] [Beginner]
TemaBit, Fozzy Group любить cloud-native рішення майже так само як їх легендарний гречаний багет. А ще вони люблять ділитися досвідом, тому розкажуть про технічні та процесні рішення, які дозволяють обслуговувати мільйони Гостей Сільпо, Фори та інших бізнесів щодня.
На прикладі нового продукту, Платформи Товарного обліку, розглянемо технології та процеси їх відбору, а також виклики, які долаємо.
Let’s make Ukraine great again, разом!
⏰ 18:00 — Break (10 min)
⏰ 18:10
Track A&B:
The Intersection of architecture and implementation — Mark Richards, [eng] [Intermediate]
In this provocative keynote Mark Richards discusses the intersection of architecture and implementation, and how the two must be in constant alignment to achieve success. Through real-world examples, he shows how implementation can get out of alignment with the architecture, causing the system to fail to achieve its desired goals. He then shows some techniques and tools to help ensure alignment between architecture and implementation.
⏰ 18:50 — Break (10 min)
⏰ 19:00
Track A&B:
Q&A сесія із Neal Ford — Neal Ford, [eng] [Beginner-Advanced]
Запрошуємо вас на захоплюючу сесію питань і відповідей з Neal Ford, міжнародним IT консультантом з питань software development та delivery, директором та Software Architect у ThoughtWorks. Ви матимете можливість задати свої запитання Neal, почути його думки та погляди на різні аспекти розробки, дизайну архітектури та практик.
Ця сесія буде корисною як для новачків, що тільки починають свій шлях у розробці програмного забезпечення, так і для досвідчених розробників, які бажають розширити свої знання та отримати рекомендації від визнаного експерта. Ви зможете зануритися у теми, які вас цікавлять, почути про сучасні тенденції, виклики та перспективи у сфері software architecture development.
Залиште свої запитання Neal, і ви зможете почути відповіді під час Q&A сесії 19 вересня.
Модератор — Олексій Петров (Solution architect у Jain Irrigation Inc.)
⏰ 20:00 — Closing (10 min)
🗓 Дати: 23 вересня — другий день конференції
⏰ 11:00 — Відкриття та старт доповідей
Розпочнемо з привітального слова від організаторів та згадаємо практичні моменти, які стануть вам у пригоді до та під час конференції.
Трохи інформації про доповіді
Другий день конференції складається з одного потоку доповідей — Offline track.
Offline учасники наживо беруть участь у Offline треку, за адресою: м. Київ, вул. Оленівська, 23, БЦ Podil Mall.
Online учасники можуть переглядати конференцію у будь-якій точці світу.
⏰ 11:10
Від оркестрування до хореографії та назад — Євген Бобров, [ukr] [Intermediate]
Це історія про десятирічний шлях еволюції архітектури високонавантаженого конвеєра обробки даних, через який проходить 500 мільйонів повідомлень щодня, від дизайну на основі хореографії до повністю централізованої оркестрації та про важливі уроки, отримані на цьому шляху.
⏰ 11:50 — Break (30 min)
⏰ 12:20
Stateful app, як ефективний спосіб побудови диспетчеризації для райдерів та водіїв — Олександр Чумак, [ukr] [Intermediate]
У продуктовій лінійці сервісів Uklon ми часто використовуємо широко відомий та зрозумілий stateless-підхід. Але існує ряд бізнес-сценаріїв, де цей підхід може бути неефективним (з точки зору ресурсів, ефективності чи підтримки), та непередбачуваним (з точки зору обробки пікових навантажень).
В ході доповіді розглянемо наступні питання:
- Workloads, які роблять stateless-підхід неоптимальним;
- Масштабування stateful-сервісів за допомогою partitioning та replication;
- Disaster recovery (RTO, RPO);
- Шлях від використання actor-based до “native” stateful.
⏰ 13:00 — Break (10 min)
⏰ 13:10
Rethinking Continuous Delivery — Андрій Насінник, [ukr] [Beginner]
В MacPaw практикують підхід сервісних команд. І як одна з таких команд, на їх плечі лягає відповідальність за доставку програм у різних середовищах, від тестових до продакшну. У цій доповіді Андрій розповість, як вони намагаються уніфікувати підхід до доставки програм у середовища з різноманітним стеком та різноманітними підходами до розробки. В доповіді буде розглянуто такі підходи, як GitOps, динамічні середовища, та доставка програм на базі повідомлень.
⏰ 13:50 — Lunch break (50 min)
⏰ 14:40 — Fwdays quiz (10 min)
⏰ 14:50
Панельна дискусія — Євген Бобров, Олексій Петров, Олександр Тарасенко, Дмитро Овчаренко [ukr] [Beginner-Advanced]
Під час панельної дискусії ми зануримося в світ розробки програмного забезпечення, розглянемо його можливості, найкращі практики та сучасні тенденції разом із визнаними експертами з галузі ПЗ. Експерти поділяться своїми багаторічними досвідом та інсайтами щодо створення високоякісного програмного забезпечення.
Ви матимете можливість задавати свої питання, щодо використання новітніх технологій, методи роботи в команді, архітектурних рішень та багато іншого. Залишайте свої питання, і експерти обговорять їх вже 23 вересня під час офлайн частини події у Києві.
Не пропустіть можливість взяти участь у дискусії з досвідченими експертами та розширити свої знання та розуміння розробки програмного забезпечення.
⏰ 15:30 — Break (10 min)
⏰ 15:40
Mastering stream-to-stream JOINs in distributed stream processing platform — Олександр Сиротенко, [ukr] [Intermediate]
Можливості людства по залізу та програмному забезпеченню досягли рівня, коли прийняття рішень стало можливим у реальному часі з миттєвою реакцією на нову інформацію, що надходить у систему. Однією з ключових можливостей таких систем є їх здатність об’єднувати (join) потокові події в реальному часі та зручно використовувати цю можливість мовою запитів SQL, поєднуючи з іншими стадіями обробки інформації цією мовою. Дана доповідь занурить глядача у шлях розробки такої нетривіальної можливості.
⏰ 16:20 — Break (15 min)
⏰ 16:35
Architecture assessments від класики в деталі — Дмитро Овчаренко, [ukr] [Advanced]
Під час доповіді ми детально поговоримо про оцінку архітектури та методологію SEI ATAM. Ми також перевіримо Quality Attribute Workshop на високому рівні та знайдемо відмінності між кількісним і якісним аналізом. Процес оцінки можна представити як набір дій, приблизно розділених на підготовку до оцінки, збір важливих даних і вхідних даних зацікавлених сторін, аналіз архітектури та, нарешті, представлення результатів і рекомендацій. У кінці ми розглянемо документ оцінки та деякі приклади.
⏰ 17:15 — Closing (10 хв)
Учасники матимуть доступ до трансляцій одразу після завершення конференції.
Гарного перегляду!
#archfwdays
Приєднуйтесь до Telegram та Discord чатів, якщо ви ще не там.
До зустрічі на конференції, 19 та 23 вересня! 😉