До нашої зустрічі залишились лічені дні! 🥰
21 жовтня у Києві збираємось на React+TS fwdays’23 — конференції. В цьому році ми розширили звичну тематику React темами з TypeScript.
Підготували для вас гайд програмою, тож читайте, коментуйте і приєднуйтесь до події 17 жовтня та 21 жовтня online або offline.
Свіжі анонси, новини та цікавинки постимо у Telegram та Discord чатах, додавайтесь.
Посилання на чат у Discord ми надсилали вам на пошту, на яку ви купували квиток.
У Discord чаті на вас ще чекає спілкування з учасниками та спікерами конференції, де окрім текстових чатів, можна буде приєднатися до voice чату з нашими online спікерами.
🗓 Дати: 17 жовтня — перший день конференції
Підготували для вас коротку інструкцію, як підключитися до конференції👇
⏰ 11:00 — Відкриття та старт доповідей
Розпочнемо з привітального слова від організаторів та згадаємо практичні моменти, які стануть вам у пригоді до та під час конференції.
Трохи інформації про доповіді
Перший день конференції складається з одного потоку доповідей — Online Track.
⏰ 11:10
Crafting a Third-Party Banking Library with Web Components and React — Герман Смоляр, [ukr] [Intermediate-Advanced]
У доповіді йтиметься про те, як Unit створював White-Label UI Components з використання React та Web Components. Ми обговоримо рендеринг React у Web Components, зв’язок з ними через нативні події JS і модульність кожного компоненту.
⏰ 11:50 — Break (10 min)
⏰ 12:00
Вам дійсно потрібно тестове середовище? — Влад Кампов, [ukr] [Intermediate]
В цій доповіді ми будемо досліджувати спосіб розробки і деплойменту використовуючи тільки локальне та продакшн середовище. Разом ми подивимось, як АБ-тести, фічер-флагт, хороші стратегії тестування та CI/CD можуть пришвидшити процес розробки та «time-to-fix».
⏰ 12:40 — Break (20 min)
⏰ 13:00
In the Lab: Crafting the No-Code Editor POC — Олександр Малюта, [ukr] [Beginner-Intermediate]
Приєднуйтесь до нас, щоб ексклюзивно познайомитися з нашим No-Code Editor. Я розповім вам про його дизайн, архітектуру та рішення, які ми прийняли, але не хвилюйтеся, я збережу технічний жаргон доступним і легким для розуміння. Дізнайтеся, як структурований наш проєкт і які бібліотеки ми використовуємо. Це перепустка за лаштунки нашого стартапу, все просто!
⏰ 13:40 — Lunch break (45 min)
⏰ 14:25
React-query — бібліотека легкого і зручного для кешування, зберігання і управління даними в React Apps — Лілія Карпенко, [ukr] [Beginner-Intermediate]
Як часто ви задаєтеся питанням: як зберігати, керувати і маніпулювати даними в React Apps? Чи не хотіли б ви мати інструмент, який дозволить вам кешувати, зберігати, видаляти і підтримувати актуальними дані в реакті легко і з під коробки? Саме таким інструментом я хочу поділитись з вами на моїй доповіді. Потрібний крутий інструмент для управління данними, не хочете заморочуватись з state, context & redux. Запрошую вас поринути в світ react-query разом зі мною! Поділюсь з вами своїм особистим досвідом і скажу ЧОМУ ця бібліотека варта вашої уваги!
⏰ 15:05 — Break (10 min)
⏰ 15:15
Lies We Tell Ourselves Using TypeScript v2 — Stefan Baumgartner, [eng] [Intermediate]
How safe is TypeScript’s type safety? How much can you trust your statically typed code? Can you even consider TypeScript’s type system “strong”? In this talk, we look at situations where TypeScript fails badly and learn why things have to be that way. We talk about trade-offs, workarounds, and ultimately solutions for all the damn, terrible lies we tell ourselves when using TypeScript.
⏰ 15:55 — Break (10 min)
⏰ 16:05
Generating Types without climbing a tree — Matteo Collina, [eng [Intermediate]
How do you generate types dynamically? How do you write a script that creates some typescript code? The approach most people would recommend is to use Abstract Syntax Tree manipulations. I was working on a deadline to implement types for our OpenAPI client, and I would have missed our release window. I needed something different and easier to build. Luckily, a friend recommended me a library I didn’t know: code-block-writer. I fall in love with it at first sight.
⏰ 16:45 — Closing (10 min)
🗓 Дати: 21 жовтня — другий день конференції
⏰ 10:30 — Відкриття та старт доповідей
Розпочнемо з привітального слова від організаторів та згадаємо практичні моменти, які стануть вам у пригоді до та під час конференції.
Трохи інформації про доповіді
Другий день конференції складається з одного потоку доповідей — Offline track.
Offline учасники наживо беруть участь у Offline треку, за адресою: м. Київ, вул. Оленівська, 23, БЦ Podil Mall.
Online учасники можуть переглядати конференцію у будь-якій точці світу.
⏰ 10:40
Інтервʼю з вампіром — Сергій Бабіч, [ukr] [Beginner]
Технічна співбесіда — явище багатогранне та різноманітне, у кожного свій досвід як проходження, так і проведення таких інтервʼю. Я ж, після десятка проведених публічних співбесід та кількох десятків непублічних, хочу поділитися з авдиторією своїми спостереженнями та висновками та спробувати разом із глядачами розібратися, як проходити та проводити співбесіди так, щоб вони принесли максимум користі та результату обом сторонам.
Поговоримо про мету технічних співбесід, спробуємо розглянути різні види інтервʼю та визначити яку користь або шкоду вони несуть, звернемо увагу на найпоширеніші помилки як кандидатиів, так і інтервʼюєрів, і зробимо нахабну спробу вивести формулу ідеальної співбесіди.
⏰ 11:20 — Break (30 min)
⏰ 11:50
Using React Native as a platform — Андрій Чубай, [ukr] [Advanced]
Доповідь від партнера Avenga.
Розповім про наш досвід неочевидного використання React Native, що з цього вийшло і чому це настільки сподобалося нашим клієнтам та користувачам.
⏰ 12:30 — Break (10 min)
⏰ 12:40
Чуваче, де мій бойлерплейт? — Олексій Макодзеба, [ukr] [Intermediate]
Доповідь від партнера Wix.
Після того, як Олексій тусувався усю ніч, він не може знайти бойлерплейт у своєму проекті. Його викрали? А може, це просто чийсь кепський жарт? Давайте заглибимося в цю таємницю!
⏰ 13:20 — Lunch break (60 min)
⏰ 14:20
Складнощі формошльопства в 2023 році, або про не функціональні вимоги до сучасного фронт-енд застосунку — Віталій Рубан, [ukr [Beginner-Intermediate]
Поговоримо про складність сучасних фронтенд застосунків та виклики з якими стикається сучасна розробка — security, performance, accessibility та інші не функціональні вимоги які фронт-енд розробник має враховувати під час розробки свого застосунку в 2023 році.
⏰ 15:00 — Break (10 min)
⏰ 15:10
KillTech project: through innovation to a winning capability — Тарас Шевчук, Єлизавета Бойко, [ukr] [Beginner-Intermediate]
Познайомимо з історіями успіху найкращого KillTech продукту країни. Продемонструємо власний багаторічний досвід розробки функціоналу, який вражає своєю вбивчістю.
⏰ 15:50 — Break (15 min)
⏰ 16:05
Чому я відійшов від React у своїх TypeScript-проєктах та куди — Ілля Климов, [ukr] [Intermediate]
Два з половиною роки тому на Fwdays я робив доповідь “Чому я відійшов від TypeScript у своїх React-проєктах та куди”. Я все ще пишу із задоволенням на ReScript, але більше не називаю React своїм улюбленцем з великої трійці Angular/Vue/React, а TypeScript в моїй розробці значно побільшало.
Замість провокативних тез я спробую поділитися з вами баченням:
- що важливого з’явилося у TypeScript та його екосистемі за останні роки
- чому TypeScript не зможе замінити ReScript для мене і чому я не вбачаю це проблемою
- що (не) з’явилося у React, чому так і які ризики я вбачаю
- як розвинулися конкурентні екосистеми і чому ними варто цікавитися
Тут не буде відповіді куди бігти: на preact (так, це розумна альтернатива), solidjs, svelte, qwik чи ще кудись, а може залишатися на React та терпіти увесь цей Next)
Натомість буде багато фактів та факторів, про які варто поговорити і посперечатися.
⏰ 16:45 — Closing (10 хв)
Учасники матимуть доступ до трансляцій одразу після завершення конференції.
Гарного перегляду!
#React+TS fwdays’23
Приєднуйтесь до Telegram та Discord чатів, якщо ви ще не там.
Посилання на чат у Discord ми надсилали вам на пошту, на яку ви купували квиток.
До зустрічі на конференції, 17 та 21 жовтня! 😉