QA fwdays’20 online conference | Review and videos

Fwdays
3 min readFeb 7, 2020

--

25 січня відбулась онлайн-конференція QA fwdays’20. Якою ми відкрили новий напрямок конференції від fwdays, присвячений тестуванню та забезпеченню якості проєктів. Main партнером конференції стала компанія DataArt. В цей день ми почули доповіді від 6 експертних спікерів, а до трансляції долучились більше 3000 учасників!

Давайте згадаємо теми, які були представлені, а щоб переглянути відео або презентацію натискайте на саму доповідь.

Відкрив конференцію Сергій Пірогов з темою: Спростовуємо міфи навколо тест кавереджа. У своїй доповіді він говорив про тест кавередж. Показав приклади реальних проектів і аргументував чому важливо — знати магічну цифру “42”, яку ми розуміємо і використовуємо не зовсім правильно. Також показав інструменти і підходи, які допоможуть QA інженерам тестувати ефективніше.

Об 11:10 до трансляції приєднався Дмитро Коваленко з доповіддю: “Cypress. Хайп та реальнiсть”. Він говорив про те, що останнім часом “з кожної праски говорять” про Cypress. Але в чому фішка? Як він працює? З чим його їдять? Про це та багато іншого ми послухали в доповіді від (вже колишнього) Cypress core team member-а.

Наступним представив тему Євгеній Овчаренко: “Розподілене автоматизоване тестування, використовуючи Minikube, Selenium Grid та Jenkins”. Його доповідь була про те, як скоротити час виконання тестів з Selenium Grid в кластері Minikube без додаткових витрат і ресурсів, таких як AWS або gCloud, і як використовувати Jenkins для запуску проекту Maven, який автоматично береться з GitHub. Ми побачили реальні приклади використання цього підходу і запуск тестових прикладів в прямому ефірі, через кілька паралельних браузерів.

У перервах між доповідями учасники грали у Skillotron та брали участь у вікторині від DataArt. Skillotron — це IT гра, де користувачі можуть перевірити свої знання і поставити власні запитання іншим гравцям. За участь у Skillotron можна було виграти валізу та подушку для подорожей від нашого Main партнера компанії DataArt. А п'ять щасливчиків, які вірно відповіли на запитання вікторини отримали різноманітний корисний мерч. Дякуємо DataArt за підтримку та вклад у розвиток QA-спільноти.

Після обіду Артем Безручко презентував: “Тестову стратегію в умовах SCRUM”. Його доповідь була про: тестову стратегію — що це і чим відрізняється від тест плану; великі і малі цикли тестових активностей: малі активності (testing -> QC), великі (QC -> QA); яка фактична користь від дотримання стратегії? Тема була корисною фахівцям з тестування, тім лідам і тим, хто хоче якісно організувати тестування у себе в команді.

З 15:00 ми слухали доповідь Яни Лисої: “Ефективні методи написання хороших мануальних тестових сценаріїв”. Вона поділилась списком пасток, які необхідно уникати при побудові тестових сценаріїв. Також запропонувала список тест дизайн паттернів, які потірбно використовувати, щоб уникнути помилок при написанні мануальних тест кейсів.

Завершилась конференція виступом Святослава Логіна з темою: “ 360 View of XSS”. Він розглядав один з найпоширеніших типів уразливості веб-застосунків — XSS. Ми дізналися: що таке XSS, як класифікують XSS та як шукати XSS за допомогою сканерів.

Чат конференції був наповнений гарячими дискусіями та запитаннями спікерам, на деякі доповідачі відповідали відразу в чаті. Тож долучитись до нашого Телеграм-чату буде корисно і зараз :)

Вдячні нашим постійним та новим учасниками, спікерам за професійні доповіді та команді, яка допомогла реалізувати задумане, це був відмінний досвід.

Натхненні онлайн форматом ми вирішили не зупинятись на одній конференції, а провести ще 14 листопада 2020 р. офлайн конференцію — QA fwdays’20. Слідкуйте за конференцією вже зараз, формат буде дуже особливим.

А якщо ж відчуваєте, що ваш досвід та практика можуть бути корисними для інших, то радимо вже готувати ваші заявки на доповіді. Call for papers конференції відкрито до 10 вересня 2020 року.

Побачимось на інших тематичних подіях від fwdays :)

--

--

Fwdays
Fwdays

Written by Fwdays

We organize large conferences (JS, PHP, .NET, Highload, etc.) and meetups

No responses yet