14 грудня вперше ми були онлайн з конференцією Python fwdays’19. Це новий напрямок конференції від fwdays. Main партнером конференції виступила компанія DataArt. Цього разу було 6 експертних спікерів, а до трансляції долучились більше 2000 учасників!
Пропонуємо згадати теми, які ми почули, а щоб переглянути відео або презентацію клікайте на саму доповідь.
Відкрив конференцію Ігор Касьянов з темою: “From REST to distributed GQL”. Він розказав про досвід міграції з REST API на GQL в Preply, та як вони адаптували GQL під мікросервісну архітектуру.
З 11:10 приєднався Олександр Тарасенко з доповіддю: “ORM vs GraphQL”. Доповідь була присвячена огляду бібліотек в Python, які допомагають працювати з базами даних, а саме, ефективно отримувати дані.
Потім виступив Володимир Обрізан та представив тему: “Екосистема для надійного програмування на Python”. Володимир розглядав переваги та недоліки інструментів, які дозволяють істотно знизити ризик виникнення помилок: unittest, pytest, unittest.mock, Freeze Gun, Webtest, Factory Boy, tox, retrying, Cosmic Ray, BitBucket Pipelines.
У перервах між доповідями учасники мали змогу пограти у Skillotron. Це така вікторина, де користувачі можуть перевірити свої знання і поставити власні запитання іншим гравцям. За участь найбільш активні учасники отримали подарунки від нашого Main партнера компанії DataArt. Дякуємо DataArt за підтримку та залученість у розвиток Python-спільноти.
Після обіду ми прослухали доповідь “Behavior-driven development in Python” від Єгора Федорова. В його презентації на прикладі автоматизації тестування веб-сайту була показана робота фреймворка Behave для мови Python. Розглянули як: писати BDD файли; виконувати їх в Behave; запускати BDD як тести в pytest; інтегрувати все в CI pipeline.
З 15:00 виступив Денис Сергієнко з темою: “Pip install driven deep learning”. Денис показав, що багато практичних проблем можна вирішити за допомогою готових pip пакетів.
Завершилась конференція доповіддю Андрій Солдатенко — “The art of data engineering”. Він показав як збирати величезну кількість даних, зберігати їх, робити пакетну обробку чи обробку в режимі реального часу та як створити конвеєр даних за допомогою Airflow.
Чат конференції був наповнений гарячими дискусіями та запитаннями спікерам, на деякі доповідачі відповідали відразу в чаті. Тож долучитись до нашого Телеграм-чату буде корисно і зараз :).
Вдячні нашим постійним та новим учасниками, спікерам за професійні доповіді та команді, яка допомогла реалізувати задумане, це був цікавий досвід.
В наступному році запрошуємо зібратися вже офлайн 16 травня 2020 р. на Python fwdays’20. Реєструватись на конференцію можна вже зараз.
Якщо ж ви відчуваєте, що ваш досвід та практика можуть бути корисними для інших, то радимо вже готувати ваші заявки на доповіді. Call for papers конференції відкрито до 10 березня 2020 року.