Онлайн-конференція Software Architecture fwdays’22 | Program guide

Fwdays
7 min readSep 20, 2022

--

Запрошуємо вас разом з нами поглибитись у теми
Solution Architecture, Cloud Architecture, System Architecture та DevOps! Зустрічайте 🙌

Software Architecture fwdays’22 — це онлайн-конференція, присвячена практичним питанням архітектури програмного забезпечення.

Підготували для вас гайд програмою, тому читайте, коментуйте і підключайтесь online 24 вересня на наш івент.

Свіжі анонси, новини та цікавинки постимо у Telegram чаті, додавайтесь.

Для учасників, які купили Online Full квиток надається доступ до нашого чату в Discord для спілкування з учасниками та спікерами конференції, де окрім тестових чатів, можна буде приєднатися до voice чату з нашими online спікерами з треку А та B.

🗓 Дата: 24 вересня

Підготували для вас коротку інструкцію, як підключитися до конференції👇

⏰ 10:00 — Відкриття та старт доповідей

Розпочнемо з привітального слова від організаторів та згадаємо практичні моменти, які стануть вам у пригоді до та під час конференції.

Трохи інформації про доповіді

Під час конференції учасники розділяються на 2 паралельні треки Track A та Track B.

⏰ 10:10

Track A:

Microservices? Monoliths? Modules!, Eberhard Wolff, [eng]

“Microservices are long past the hype — and because of the perceived complexity, architects are starting to build monoliths again. After all, everything was better in the past. But why are monoliths often unmaintainable today? This shows that the discussion about monoliths and microservices misses the point. The remedy for excessive complexity and lack of maintainability has been known for a long time: modularization.

And that’s why this talk is about modules — and thus about approaches to developing both sensible monoliths and microservices systems.”

Track B:

Payment System: Survival Guide, Олександр Тарасенко, [ukr] [Intermediate]

“В своїй доповіді розкажу про архітектуру платіжної системи та транзакційного флоу, яким він має бути і яким він є в реальності.

На прикладі хайпу навколо продажу марок УкрПошти покажу, з якими реальними проблемами стикалася наша система та ряд інших фінансових установ та банків в українському фінтеху.

Розглянемо, як ми покроково обходили та тюнили вузькі місця в нашій архітектурі та ключових компонентах системи.”

⏰ 10:55 — Break (10 хвилин)

⏰ 11:05

Track A:

An introduction to object-oriented programming for those who have never done it before… which probably includes you, James Coplien, [eng] [Advanced]

“Programmers have been using an approach they call “object-oriented programming” since the 1980s. That crowd had always been unable to accept that what they were actually doing was just “class-oriented programming,” or abstract data types. Object-oriented programming is a whole different story, and few design methods or programming languages ever evolved to support it. Winding back history’s clock to Alan Kay’s original notion of what objects were envisioned to be, Jim Coplien and Trygve Reenskaug have laid new foundations for real object-oriented programming. It’s called DCI: Data, Context, and Interaction. We see these principles exemplified in the trygve programming language.

This talk will overview why real object-oriented programming is important, will illustrate the principles of the DCI paradigm with concrete code, and will present formal research results showing the superiority of the DCI approach.

Valuable contributions to this topic have been made by:

  • James O. Coplien, Gertrud & Cope
  • Héctor Adrián Valdecantos, RIT
  • Mehdi Mirakhorli, RIT”

Track B:

Еволюція мікросервісної архітектури на продукті Conversations API, Олександр Маліновський, [ukr] [Beginner-Intermediate]

“В цієї доповіді ми будемо говорити про еволюцію мікросервісної архітектурі на продукті компанії Twilio під назвою Conversations API. Ми торкнемося основних причин та рушіїв для змін в архітектурі, підходів які ми застосовували для разділення сервісів, а також ситуації в яких ми вирішиля обʼєднати декілька сервісів в один. Також ми розглянемо кінцевий результат нової архітектури, як це вирішує поставлені задачі і як це може бути використано для імплеменції нових функцій продукту.”

⏰ 11:50 Break (20 хвилин)

⏰ 12:10

Track A:

Scaling Infrastructure as Code, Kief Morris, [eng]

“Most automated infrastructure systems are a mess. Defining your environments as code using tools like Terraform, Pulumi, and CloudFormation should be a step towards a well-engineered cloud platform, but in practice, most infrastructure codebases are a fragile spaghetti mess. The problem gets worse when you scale up to more environments, more teams, and more products and applications. All of these things lead to a sprawl of snowflakes as code.

So let’s talk about how to use good agile software design and engineering practices to infrastructure code. How can we break complex infrastructure into more manageable structures? Let’s go beyond modules and gitops, and get into independently deployable infrastructure stacks, composable, testable, and automatically delivered using pipelines. Let’s scale our infrastructure code using lessons we should have learned from scaling application code.”

Track B:

Event-based system: Uklon practice, Олександр Чумак, [ukr] [Intermediate]

“З кожним роком Event-based системи стають все більш популярними. Водночас виклики та accidental complexity, яку маємо на виході, можуть бути складнішими за проблему, яку треба вирішити. Чисельні архітектурні патерни (EDA, orchestration vs choreography, EventSourcing, etc) можуть завести в неочікувану пастку.

На прикладі продуктових фіч Uklon (traffic jam, матчінг водіїв на замовлення, оновлення часу прибуття водія) подивимось на ці патерни з практичної точки зору.”

⏰ 12:55 — Lunch (45 min)

⏰ 13:40

Track A:

Діджітал трансформації та імплементації інновацій. Архітектурна точка зору, Олександр Савченко, [ukr][Intermediate]

“Кожен інженер бажає працювати з новітніми технологіями, розвиватися та пробувати щось нове. Не завжди бізнес готовий або хоче приносити інновації в свої продукти, тому Архітекторам приходиться доказувати те, що данні інновації конче потрібні бізнесу і будуть вирішувати конкретні задачі для вирішення конкретних проблем або досягнення найвищих цілей і без цих кроків це буде досягнути дуже важко. З іншої сторони, якщо бізнес вже вирішив імплементувати діджітал трансформації та інновації, то Архітекторам потрібна чіткий план та поступовий шлях розвитку і можливо на цього шляху це буде багато фаз та декілька трансформацій в різних галузях напрямках архітектури (бізнесс, данні, апплікації, технології). В першому і в другому випадку дуже важливо спочатку ідентифікувати таргети для кожному етапу та вимірювати показники системи і на скільки вони співпадають з таргетом.

В даній доповіді буде представлено:

  • Що таке діджітал трансформація та як ідентифікувати які саме інновації/технологічні тренди потрібні;
  • Високорівневий процес (від підготовки, ідентифікації таргетів до вимірювання показників якості на різних стадіях);
  • Основні концепти, принципи та методи (атрибути якості, фітнес функції, архітектурні дизайн концепти, які варто використовувати та розробка на основі гіпотез);

Роль Архітектора в даному процесі;

  • Основна частина доповіді — це поради та підказки на основі прикладів роадмап діджітал трансформацій та імплементації інновацій в наступних напрямках: iмплементація DevOps/SRE культур, девелопмент стандарти та Тест Стратегія, міграція від моноліта до мікро-сервісної архітектури

Основна ціль доповіді — це показати структурований процес діджітал трансформації та імплементації інновації та поради на основі прикладів в основних напрямках.”

Track B:

Rules Engine в Kasta, Ігор Бондаренко, [ukr][Beginner]

“Кожен розпродаж в Kasta виливається в додаткову (і що гірше — не системну) роботу: тут треба нестандартну знижку для окремого бренда, тут підвищений кешбек у мобільному застосунку, тут кастомний промокод. Пора покласти цьому край. Розказую, як ми побудували “конструктор знижок” за допомогою rules engine і більше не пишемо жодного ad hoc if’чика перед кожним розпродажем.”

⏰ 14:25 — Break (10 хвилин)

⏰ 14:35

Track A:

Building Data Warehouse with Google Cloud Platform, Артем Нікульченко, [ukr][Beginner]

“У цій доповіді ми дослідимо доступні варіанти створення Data Warehouse для бізнесу, орієнтованого на дані, за допомогою Google Cloud Platform. Ми почнемо з обговорення, чому може бути потрібне Data Warehouse, перейдемо до відмінностей між «традиційними» та хмарними сховищами даних і, нарешті, обговоримо кроки та варіанти створення власного Data Warehouse.”

Track B:

Використання реплікації даних Multi-Master для рефакторингу, використовуючи паттерн parallel run, Мирослав Берлад, [ukr][Intermediate]

“Це історія про сміливу команду, яка прийняла рішення взяти на себе рефакторинг за паттерном parallel run серед інших і дозволила запровадити multy-master систему як тимчасовий крок у процесі рефакторингу.”

⏰ 15:20 — Break (10 хвилин)

⏰ 15:30

Track A:

Security is Everybody’s Job, Akira Brand, [eng][Beginner]

“In DevOps everyone performs security work, whether they like it or not. With a ratio of 100/10/1 for Development, Operations, and Security, it’s impossible for the security team alone to get it all done. We must build security into each of “the three ways”; automating and/or improving efficiency of all security activities, speeding up feedback loops for security related activities, and providing continuous learning opportunities in relation to security. While it may sound like the security team needs to learn to sprint, give feedback, and teach at the same time, the real challenge is creating a culture that embodies the mindset that security is everybody’s job.”

Track B:

Як ми під час війни створили мобільний застосунок, який врятував багато життів, Степан Танасійчук, [ukr]

“Кльово розробляти програмні продукти, в яких є чіткі бізнес вимоги, стейкхолдери, скрам, діскавері і тд. А як зробити застосунок критичної інфраструктури за 24 години і в умовах війни? А як інтегрувати його в 24 ОВА за перший тиждень після запуску? Ще додайте овер 10 мільйонів користувачів і вийде цікава історія, яку я постараюсь коротко переповісти.”

⏰ ​​16:15 — Closing (10 хвилин)

Учасники з квитками матимуть доступ до трансляцій упродовж 3-х місяців.

Гарного перегляду!

#archfwdays

Приєднуйтесь до Телеграм чату, якщо ви ще не там.

До зустрічі 24 вересня! 🤗

--

--

Fwdays

We organize large conferences (JS, PHP, .NET, Highload, etc.) and meetups